• Milan Škvařil, odchovanec HC Plzeň

  • HC PLZEŇ

  • HC PLZEŇ

  • HC PLZEŇ

Copyright 2018 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Vítězstvím v 15.kole 1.ligy žen si upevnilo HC Plzeň vedení v tabulce

V dalším kole 1.ligy žen hostily házenkářky HC Plzeň svoje soupeřky z Velkého Meziříčí. Ačkoliv domácí děvčata vyhrála šestibrankovým rozdílem, průběh utkání byl ale velmi vyrovnaný a o konečné vítězství se musely Plzeňačky pořádně poprat. Vždyť zrovna Velké Meziříčí na podzim v domácím prostředí "obralo" Plzeňačky remízou o bod.

Do 7.minuty utkání a stavu 5:3 to vypadalo, že si domácí se svými soupeřkami poradí. Šňůrou pěti vstřelených branek za sebou však Meziříčí otočilo dosavadní průběh hry a vedení na svoji stranu. Mírný náskok si udržovalo téměř až do poločasové přestávky. Gólem ve 30.minutě však domácí odcházely do kabin s jednobrankovým rozdílem 16:15.

Devatenáct minut druhého poločasu opět viděli diváci vyrovnané utkání, v němž se oba celky střídaly ve vedení. Avšak od 19. minuty druhého poločasu až do konce utkání vstřelilo Meziříčí pouze 3 góly oproti domácím, které jich vstřelily 8 a o osudu utkání bylo rozhodnuto.

Každopádně diváci viděli celkem pohledné vyrovnané utkání.

Další domácí zápas uvidí diváci až v neděli 15.4.2018 od 11,30 hodin v Městské hale Loko na Slovanech, kdy budou Plzeňačky hostit Ivančice. Po reprezentační přestávce zajíždějí házenkářky 7. nebo 8.4.do Otrokovic (utkání ještě nebylo určeno).

 

K utkání řekl trenér HC Plzeň Pavel Touš: "V úvodu utkání jsme šli sice do vedení, ale špatnou obranou hrou, neproměňováním šancí a špatnou taktickou hrou, jsme vedení přepustili soupeřkám. Po zlepšené hře hlavně v obranné činnosti jsme do konce 1. poločasu strhli vedení na svoji stranu, což bylo pro nás důležité. V 2. poločase byl zápas dlouho vyrovnaný a v poslední desetiminutovce jsme soupeři odskočily na 3 branky,což bylo pro výsledek utkání rozhodující. Pochvalu zaslouží hlavně naše brankářka Kamila Boháčková, která nás v rozhodujících okamžicích podržela a pochválit musím i celý tým za bojovnost a vybojované vítězství."

 

HC Plzeň - TJ Sokol Velké Meziříčí: 30 :24 (pol. 16:15)

Sestava a branky HC Plzeň: Vidršperková, Boháčková, - Pešičková 7, Bubeníková 6/1, Kovářová 4, Rumlová 1, Drozdová 6, Bernardová 2, Gregorová, Krlišová, Roubalová 4 .

Rozhodčí: Lukáš Morave, Jan Zelenka

Vyloučení: 1/1 7 m hody: 2/1, 2/1

 

V utkání 2.ligy mladších dorostenek poprvé v jarní části vyhrála naše děvčata HC Plzeň nad TJ Turnov 24:20, po poločase 12:8

V jarní části soutěže se družstvo představilo v pozměněné sestavě. Již zkušenější dorostenky doplnily naše starší žákyně a tak se družstvo teprve sehrává a slaví první úspěch. Nejlepšími střelkyněmi se staly obě Terezy - Klesová a Grézlová se sedmi vstřelenými góly.

Tak hodně zdaru do dalších bojů!

Pro plzeňské fanoušky házené se naskytla výjimečná příležitost

Pro plzeňské fanoušky házené se naskytla výjimečná příležitost shlédnout v Plzni kvalifikační utkání žen o postup na ME 2018 mezi Českou republikou a Dánskem, několikanásobným mistrem světa i Evropy.

Utkání se hraje 21.3.2018 od 17,00 hodin v Městské sportovní hale Loko na Slovanech.
Jednotné vstupné na toto utkání (dospělí, děti, studenti i důchodci) činí 100.-Kč.

Zájemci o vstupenky se mohou přihlásit co nejdříve u Libuše Škvařilové tel. 777256603, mail.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.


Překvapivě vysoké vítězství si vezou Plzeňačky z Havlíčkova Brodu

Vítězství o šestnáct gólů si připsaly na své konto házenkářky HC Plzeň proti Havlíčkovu Brodu. Hostujícím hráčkám vyšel vstup do zápasu, když v 5. minutě byl stav 1:4 pro Plzeň.

V 17. minutě svítil na ukazateli skóre stav 3:11, ale hostující hráčky navyšovaly svůj náskok stále , až na poločasových 10:20.

Druhý poločas děvčata z HC Plzeň nepolevila a tak trenér Touš mohl dát příležitost všem hráčkám a ty se také s výjimkou brankařek zapsaly všechny do listiny střelkyň.

 

Číst dál: Překvapivě vysoké vítězství si vezou Plzeňačky z Havlíčkova Brodu

Letní házenkářský kemp HC Plzeň 2018 – SPORTCENTRUM Žinkovy

Sportcentrum Žinkovy využívají špičkoví sportovci z celé republiky i ze zahraničí. Je možno zde

využívat velkou halu 18 x 36 m, tělocvičny, posilovny, venkovní hřiště s umělým povrchem a možnost

využít i rehabilitační centrum. Rozsáhlý areál budov a hřišť najdete v blízkosti velkého rybníka, na

jehož břehu stojí malebný zámek. Je možno využít krásnou lesnatou krajinu k venkovním aktivitám.

 

Sraz: 15. 7. 2018 v 10,00 hod. přímo v Žinkovech, pokud nemáte možnost dítě dovézt přímo na místo, kontaktujte trenéry a dítě Vám určitě přivezeme

Ukončení: 20. 7. 2018 si rodiče vyzvednou dítě v době okolo 15,00 hod. v areálu Sportcentrum Žinkovy nebo dle domluvy.

Cena: 3 200,- Kč - cena obsahuje ubytování ve dvoulůžkových až třílůžkových pokojích hotelového typu, plnou penzi včetně odpolední svačinky.

Pitný režim na tréninkové jednotky si zajišťuje každý frekventant sám!

Závaznou přihlášku je nutno odevzdat a nebo poslat na mail – Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript., do 31. 3. 2018 a zaplatit zálohu 2 000,- Kč na účet klubu HC Plzeň (viz níže) do 15. 4. 2018. Sourozenecká dvojice platí o 300,- Kč méně z celkové částky.

Doplatek 1 200,- Kč je nutno zaplatit nejpozději do 31. 5. 2018

Číslo účtu: 27-9169150267/0100, V.S rodné číslo dítěte nebo jméno.

 

Vhledem k omezenému počtu míst v areálu neváhejte s odesláním přihlášky!!!

 

Co nás čeká a nemine, soustředění bude zaměřeno též na individuální činnosti jednotlivce pod vedením zkušených trenérů!!!

- běhání, skákání, házení, lezení, kotouly ………

- házená, tenis, fotbal, plavání, přehazovaná, pinčes …….

- míče, švihadla, branky, sítě, kameny, klacky, píšťalka

- hry a soutěže, jak pro tělo tak i pro hlavu

- společenské chování, tanec, zpěv, malování

- snídaně, večeře, obědy, svačiny a táborák

- houby, borůvky, komáři a vosy

- kamarádi a kamarádky, trenérky a trenéři, kuchařky ….

- sluníčko, trocha deště, pot, bolavé nožičky a ručičky , zábava a smích

 

Seznam věcí pro děti na Házenkářský kemp :

- sportovní obuv (2x sálová a venkovní), pantofle, gumovky (dle uvážení), pláštěnka nebo nepromokavá bunda

- míč, nákolenky, švihadlo, tenisák, láhev na pití

- mikiny, tepláky, trika, kraťasy – rozdělit na volný čas a trénování

- spodní prádlo, ponožky – dostatek, plavky, kšiltovka, šátek

- ručníky, hygienické potřeby, kapesníky, gumičky

- hra, knížka, pastelky, papíry, spinkáček, kapesné dle uvážení (bufet v areálu)

- léky které dítě užívá, kartička ZP (stačí kopie), čestné prohlášení o bezinfekčnosti (odevzdá při příjezdu na kemp)

- prstýnky, řetízky apod. raději nechat doma

 

Děti budou minimálně 2x denně provozovat sportovní činnost – proto je nutné rozdělit jim věci určené

na trénování a volný čas. Do jídelny musí chodit dítě čistě oblečeno !!!

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Závazná přihláška Žinkovy 2018

 

Příjmení …………………………………………………… Jméno ……………………………………

Bydliště …………………………………………………………………………………………………..

Datum narození …………………………………………………..

Telefon (rodiče) ………………………

 

Podpis zákonného zástupce ……………………………

 

Vyplněnou přihlášku odevzdejte trenérům do 31.3.2018

V prvním "jarním" domácím klání si připisují házenkářky HC Plzeň oba dva body

Ve 13.kole 1.ligy žen a tudíž v prvním domácím utkání jarní části ligy hostily házenkářky HC Plzeň tým Kobylis, který v minulém kole vysoko pokořil v domácím prostředí soupeřky z Ivančic 41:22. Soupeřky začaly proto velmi sebevědomě a nebojácně a po celý první poločas byly domácím házenkářkám zcela vyrovnaným soupeřem. Úvod druhého poločasu ale lépe vyšel domácím hráčkám, když během pěti minut nastřílely do sítě soupeřek pět gólů za sebou a tento brejk se ukázal nakonec v zápase jako rozhodující.

 

Číst dál: V prvním "jarním" domácím klání si připisují házenkářky HC Plzeň oba dva body

V plzeňském derby tentokrát vítězně DHC

Derby obou plzeňských klubů vyšlo lépe domácím hráčkám DHC Plzeň, které v něm zvítězily o jediný gól a oplatily tak HC Plzeň porážku z podzimní části.

Vstup do utkání vyšel lépe děvčatům z HC Plzeň, které vedly v první čtvrthodině utkání o 3 góly. V té době je výborně „držela“ v brance Kristýna Vidršperková.

Domácí hráčky však náskok soupeřek postupně vyrovnávaly a od té doby bylo skóre jako na houpačce. Chvilku vedly domácí hráčky, chvilku hostující.

Číst dál: V plzeňském derby tentokrát vítězně DHC

První ztráta bodu v domácím prostředí

 

Vítěznou vlnu v domácím prostředí přerušily ztrátou jednoho bodu házenkářky HC Plzeň proti záloze Zlína. Družstvo Zlína přijelo posíleno o řadu hráček, které startují v interlize, takže o dobrou úroveň zápasu bylo postaráno. Začátek se domácím hráčkám vůbec nepovedl a tak během prvních pěti minut byl na ukazateli skóre stav 0:3. Zlepšenou hrou se domácím podařilo vyrovnat a takto vyrovnaný průběh měl celý první poločas.

Ve druhém poloč...ase se střídaly oba týmy ve vedení, ale s maximálním rozdílem dvou gólů. V dramatickém závěru to vypadalo, že budou slavit vítězství domácí hráčky, které v 60 minutě utkání vstřelily gól na 27:26, ale nařízením přísného sedmimetrového hodu v posledních vteřinách utkání vyrovnaly Zlíňanky na konečných 27:27. Zřejmě remíza tomuto utkání "sluší" nejvíce.

K dalšímu, poslednímu utkání této sezóny nastoupí házenkářky HC Plzeň až 3.12.2017 v 16,30 hodin v Městské hale na Slovanech proti Kunovicím.

HC Plzeň – HC Zlín "B" - 27:27 (pol. 14:14)

Číst dál: První ztráta bodu v domácím prostředí

PF 2018

 

Házenkářský klub HC Plzeň přeje svým příznivcům krásné a pohodové Vánoce, do Nového roku hodně zdraví a úspěchů jak osobních tak i sportovních.

 

Vítězstvím nad Vršovicemi si Plzeňačky upevnily 1.místo v tabulce

Do sedmého kola 1.ligy žen vstoupily domácí házenkářky s odhodláním zvítězit a potvrdit svoji první pozici v ligové tabuce. Hned v úvodu se ujaly domácí hráčky vedení několika velmi pohlednými akcemi a za vydatné podpory brankářky Kristýny Vidršperkové. Po celý první poločas si udržovaly mírné vedení, které v poslední pětiminutovce prvního poločasu navýšily na rozdíl sedmi gólů.

 

Číst dál: Vítězstvím nad Vršovicemi si Plzeňačky upevnily 1.místo v tabulce

f t g m