Copyright 2018 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

PF 2018

Házenkářský klub HC Plzeň přeje svým příznivcům krásné a pohodové Vánoce, do Nového roku hodně zdraví a úspěchů jak osobních tak i sportovních.

První ztráta bodu v domácím prostředí

Vítěznou vlnu v domácím prostředí přerušily ztrátou jednoho bodu házenkářky HC Plzeň proti záloze Zlína. Družstvo Zlína přijelo posíleno o řadu hráček, které startují v interlize, takže o dobrou úroveň zápasu bylo postaráno. Začátek se domácím hráčkám vůbec nepovedl a tak během prvních pěti minut byl na ukazateli skóre stav 0:3. Zlepšenou hrou se domácím podařilo vyrovnat a takto vyrovnaný průběh měl celý první poločas.

Ve druhém poloč...ase se střídaly oba týmy ve vedení, ale s maximálním rozdílem dvou gólů. V dramatickém závěru to vypadalo, že budou slavit vítězství domácí hráčky, které v 60 minutě utkání vstřelily gól na 27:26, ale nařízením přísného sedmimetrového hodu v posledních vteřinách utkání vyrovnaly Zlíňanky na konečných 27:27. Zřejmě remíza tomuto utkání "sluší" nejvíce.

K dalšímu, poslednímu utkání této sezóny nastoupí házenkářky HC Plzeň až 3.12.2017 v 16,30 hodin v Městské hale na Slovanech proti Kunovicím.

HC Plzeň – HC Zlín "B" - 27:27 (pol. 14:14)

Sestavy a branky HC Plzeň: Brankařky Vidršperková, Dresslerová a Boháčková, Pešičková 3, Bubeníková 4 , Šelaisová 8/2, Rumlová 3, Vávrová, Drozdová 6, Kovářová, Kordová, Krlišová 1, Vaňková 1/1, Roubalová 1.

Rozhodčí: Lukáš Moravec - Jan Zelenka vyloučení: 3/2 7m hody: 4/3, 7/7

K utkání řekl trenér Pavel Touš: "Zápas jsme nezačali úplně podle svých představ. Rychle jsme prohrávali, ale bylo dobře, že jsme dokázali i rychle vyrovnat, což bylo pro další vývoj utkání důležité. Zápas byl velice vyrovnaný a myslím si, že i diváky musel bavit. Chci opět pochválit a poděkovat všem hráčkám za přístup, bojovnost, nasazení a touhu po vítězství. I když se nám tentokrát na domácím hřišti nepodařilo zvítězit, jsem spokojen. Remíza je pro obě družstva spravedlivá a zasloužená."

2.liga mladších dorostenek:

HC Plzeň – DHK Slavoj Žirovnice - 11:21 (pol.: 8:9)

Utkání se domácím děvčatům vůbec nevydařilo!

K utkání řekl trenér Petr Klesa: "Nezachytili jsme začátek zápasu a v polovině prvního poločasu jsme prohrávali 2:7. Po oddechovém čase jsme se nadýchli a zkorigovali výsledek poločasu na 8 : 9. Pak začala strašidelná a "odfláknutá" druhá polovina utkání, ve kterém jsme vstřelili pouze 3 branky a o vítězi bylo jasno. Jednoznačně nejhorší zápas,který jsme letos odehráli, prostě strašidelný."

Vítězstvím nad Vršovicemi si Plzeňačky upevnily 1.místo v tabulce

Do sedmého kola 1.ligy žen vstoupily domácí házenkářky s odhodláním zvítězit a potvrdit svoji první pozici v ligové tabuce. Hned v úvodu se ujaly domácí hráčky vedení několika velmi pohlednými akcemi a za vydatné podpory brankářky Kristýny Vidršperkové. Po celý první poločas si udržovaly mírné vedení, které v poslední pětiminutovce prvního poločasu navýšily na rozdíl sedmi gólů.

Číst dál: Vítězstvím nad Vršovicemi si Plzeňačky upevnily 1.místo v tabulce

První porážku "utrpěl" vedoucí tým tabulky v Ivančicích

První porážku si vezou házenkářky HC Plzeň z Ivančic, kde podlehly domácím házenkářkám rozdílem pěti gólů. Tým v okleštěné sestavě sice v poločase vedl rozdílem dvou branek 16:14, ale dotáhnout zápas do vítězného konce se mu však nepodařilo. S ohledem na další výsledky jsou plzeňské házenkářky HC Plzeň stále na čele tabulky a potvrdit svoji formu mohou již tuto neděli 5.11.2017 v 11,30 hodin v Městské hale na Slovanech proti Sokolu Vršovice.

Číst dál: První porážku "utrpěl" vedoucí tým tabulky v Ivančicích

V boji o 1. místo v tabulce zabodovaly Plzeňačky!

V pátém kole 1. ligy žen se utkaly domácí házenkářky v boji o první místo s Otrokovicemi. Hned od první minuty bylo jasné, že vítězství pro domácí hráčky nebude jednoduchou záležitostí. Celý první poločas byl velice vyrovnaný, ale většinou tahaly za kratší konec domácí hráčky. Poslední dvě branky prvního poločasu vstřelily domácí hráčky a tím vyrovnaly stav utkání na 15:15.

Číst dál: V boji o 1. místo v tabulce zabodovaly Plzeňačky!

Plzeňské házenkářky zaváhaly ve Velkém Meziříčí a ztratily tak první bod

Ve 4. kole 1.ligy žen hostilo Velké Meziříčí ještě neporažený celek děvčat z HC Plzeň. Plzeňačky ale zaváhaly a svoje úspěšné tažení bez ztráty bodu ukončily. Ne sice prohrou, ale remízou 23:23. Družstvo odejelo k soupeři značně oslabeno – pouze s 12ti hráčkami (9 hráček do pole), ale i tak si ve druhém poločasu vytvořilo šanci na vítězství. V nešťastném závěru utkání pro Plzeň ale slibný náskok ztratily... a tak se vrátily do Plzně pouze s jedním bodem.

Číst dál: Plzeňské házenkářky zaváhaly ve Velkém Meziříčí a ztratily tak první bod

Ani děvčatům z Vysočiny se nepodařilo plzeňské "HCéčko" porazit!

Ve třetím kole 1.ligy žen hostily plzeňské házenkářky HC Plzeň tým z Vysočiny - Havlíčkův Brod. Úvod zápasu patřil domácím děvčatům, když v 9. minutě vedly 4:1. Hostující hráčky ale neustále "šlapaly Plzeňačkám na paty", ale ty si udržovaly stále náskok 2 - 4 gólů. Konečný stav 1.poločasu tak byl 14:11.
První gól druhého poločasu padl až v 5.minutě a byly to hostující hráčky, které dvěma vstřelenými góly za sebo...u se přiblížily domácímu celku až na rozdíl jediného gólu. V brance domácích ale "čarovala" brankářka Kristýna Vidršperková, která v důležitých momentech podržela svůj tým a tak si plzeňské házenkářky ještě navýšily svůj náskok až na konečných 26:18. Do branky soupeřek se nejvíckrát trefila Petra Drozdová - 7 gólů a Lucka Pešičková - 6 gólů. Všechny hráčky však zaslouží pochvalu za velkou bojovnost a nasazení.

Číst dál: Ani děvčatům z Vysočiny se nepodařilo plzeňské "HCéčko" porazit!

Plzeňské házenkářky si zajely pro další výhru do pražských Kobylis

K druhému utkání 1.ligy žen zajížděly házenkářky HC Plzeň do Kobylis. Tento tým se v minulých letech pohyboval na čele prvoligové tabulky, ale v minulé sezóně se propadl do spodních míst.

S tím se ale nesmířilo vedení klubu ani hráčky a v letních měsících došlo k výměně trenérky a doplnění kádru. Proto hned od začátku byly „Pražandy“ pro naše hráčky tvrdým oříškem.

Stav utkání v prvním poločasu byl jako na houpačce. Chvíli vedli hosté, chvíli domácí, ale rozdíl byl maximálně 2 góly. V 9.minutě, když plzeňské hráčky prohrávaly 3:5 vysunula trenérka Škvařilová obranu na 1:5, což narušilo hru domácích nebezpečných střelkyň a domácí začaly chybovat. Poločas tak skončil smírně 13:13.

Číst dál: Plzeňské házenkářky si zajely pro další výhru do pražských Kobylis

Na úvod sezony těsná prohra

V prvním utkání 2.ligy mladších dorostenek se utkala naše děvčata HC Plzeň  s týmem Chebu a  bohužel podlehla svým soupeřkám pouze o jediný gól. Během letní pauzy se vzhledem k nedostatku hráček těchto ročníků v HC Plzeň a v Kynžvartu utvořila spolupráce a tak se toto první utkání hrálo ve Františkových Lázních místo v Plzni. Městská hala na Slovanech, která je domácím prostředí našeho klubu byla o víkendu vytížena. V dalším utkání 8.10. v 11,30 hodin se utkají naše děvčata s Havl. Brodem již v domácím prostředí Městské haly na Slovanech.

Číst dál: Na úvod sezony těsná prohra

V předehrávce prvního kola 1.ligy žen v házené na sebe narazili tradiční plzeňští „rivalové“ a domácí děvčata měla tentokrát co oplácet, protože v jarní části sezóny jim jejich soupeřky uštědřily vysokou porážku 20:40.
V atmosféře, za kterou by se nemusel stydět ani extraligový tým mužů Plzně, začalo dramatické utkání. První branku zaznamenala domácí Drozdová hned ve 2.minutě utkání, ale soupeřkám se podařilo hned vyrovnat. Ovšem dalších 5 vstřelených gólů za sebou domácích HC do soupeřovy sítě zřejmě otřáslo sebevědomím hostujících hráček a jak se později ukázalo, měl tento „trhák“ významný podíl na celkovém výsledku. Do konce prvního poločasu potom obě strany průběžně skórovaly a tak do šaten odcházely domácí hráčky s náskokem pěti gólů – 13:8.

Číst dál: V plzeňském derby oplatily domácí hráčky vítězstvím nad DHC Plzeň krutou jarní porážku