• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2018 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

V pátém kole první ligy žen okusily Plzeňačky první porážku

V pátém kole prohrála plzeňská děvčata v domácím prostředí s SK UP Olomouc jen o jedinou branku a vedení v tabulce tak přenechala Hodonínu, kam následující týden zamíří a poměří si síly s loňským účastníkem Interligy.V prvním poločase to bylo jako na houpačce, ve vedení byly chvíli domácí, potom zase hosté. Ve 28.minutě prvního poločasu vedly Plzeňačky 17:14 a vypadalo to, že do šaten půjdou s větším náskokem, ale během posledních dvou minut obdržely do vlastní branky 4 góly a tak byl poločasový stav 17:18 ve prospěch hostujícího týmu.

Druhý poločas byl vyrovnaný cca do 20.minuty, kdy domácí vedly 26:24, ale opět sérií čtyř gólů v řadě přišly o vedení a až do konce zápasu jen dotahovaly soupeřův náskok. Dá se říci, že v koncovce zápasu přálo více štěstí hostujícím hráčkám.

Domácím se nedařilo v defenzivě, ale ani na postu brankářek.Kromě kolabující obrany domácích „zkolabovala“ také elektronika na časomíře v nové hale č.3 a utkání bylo velmi často přerušováno, což neprospělo ani jednomu celku, zejména časoměřičům.

HC Plzeň – SK UP Olomouc 32:33 (pol.: 17:18)

Sestava a branky HC Plzen: brankařky –Vobořilová, Černíková

hráčky v poli: Pešičková 7, Dresslerová 2, Šelaisová 7/2, Bernardová 3, Rumlová 3, Kovářová 1, Gregorová, Krlišová, Vaňková 6/2, Roubalová 3.

Rozhodčí: Moravec - Zelenka, 7m hody: 4/4 – 4/4, vyloučení: 6/4

K utkání řekl trenér Pavel Touš: "Musím soupeři pogratulovat k vítězství. Zápas se mi nehodnotí vůbec lehce. Ve vyrovnaných utkáních rozhodují maličkosti a ty tentokrát rozhodly v náš neprospěch. Nedařilo se nám v obranné činnosti, udělali jsme mnoho technických chyb, hlavně v rozhodujících okamžicích utkání a hra v oslabení nás stála vítězství. Přesto si myslím, že jsme nebyli horším týmem, jen vyhrál šťastnější. Celý tým chci pochválit za bojovnost, nasazení, ale bohužel dnes to na zisk 2 bodů nestačilo.“

Starší dorostenky měly volno

HC Plzeň – HC Háje „B“ 22:21 (pol.10:8)

Mladší dorostenky vyhrály jen nejtěsnějším rozdílem i když úvod zápasu byl již 6:1 pro domácí v 16.minutě. Hostující hráčky zabojovaly, ale body zůstaly domácím děvčatům.

Všechna děvčata bojovala a nejlepší střelkyní týmu byla Tereza Klesová s 10ti vstřelenými góly.

Další domácí utkání našeho klubu HC Plzeň mohou diváci vidět v neděli 4.11.2018 v Městské hale na Slovanech!!