• Milan Škvařil, odchovanec HC Plzeň

  • HC PLZEŇ

  • HC PLZEŇ

  • HC PLZEŇ

Copyright 2018 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Zlepšený výkon házenkářek přinesl zasloužené vítězství!

Po herním selhání v minulém kole v Hodoníně nastoupilo prvoligové družstvo žen v domácím prostředí proti Havlíčkovu Brodu jako vyměněné. 

Hned v začátku utkání se pěknými akcemi domácí děvčata ujala vedení, ale do 8.minuty byl stav "pouze" 5:4. Pěti vstřelenými góly za sebou se odrhly Plzeňačky děvčatům z Vysočiny, ale utkání bylo v té době jako na houpačce. Hned to samé jim pěti vstřelenými góly za sebou oplatily soup...eřky a tak poločasový stav byl 15:12.

V 6. minutě druhého poločasu byl stav na ukazateli skóre o šest góů 19:13 a zdálo se vše vyřešené, ale havlíčkobrodská děvčata se nevzdávala a bojovala až do konce. Utkání bylo pro oko diváka poledné, rychlé, ale oboustranně zaznamenalo hodně technických chyb.

 

K utkání řekl trenér David Hofírek: "Do zápasu jsme šli s tím, že odčiníme vysokou porážku z Hodonína a psychicky se zvedneme.V prvním poločase jsme začali velmi dobře a hráli jsme přesně to, co jsme si řekli před utkáním. Brzy jsme vedli větším rozdílem, ale bohužel jsme ke konci poločasu ztratili koncentraci a dovolili tak soupeři stáhnout rozdíl na 15:12. Naše dobrá hra byla podpořena výborným výkonem brankářky Kristýny Vidršperkové. Ve druhém poločase jsme se vrátili k naší hře a zápas dovedli do vítězného konce. V celém zápase jsme byli lepším týmem a zaslouženě jsme vyhráli. V zápase bych pochválil bojovnost celého týmu a střelkyně sedmi gólů Ladu Vaňkovou a Petru Drozdovou."

HC Plzeň - Jiskra Havlíčkův Brod 28:24 (pol.: 15:12) - 1.liga ženy

Sestava a branky HC Plzeň: Vidršperková, Boháčková, - Dresslerová, Jasanská 6, Drozdová 7, Kovářová, Bílková, Gregorová 1, Krlišová 4, Vaňková 7, Roubalová 3.

Sedmimetrové hody: 2/0 a 4/3, vyloučení: 7:2

Rozhodčí: Bohumil Brůna a Libor Skružný

 

HC Plzeň - TJ Slavoj Tachov 19:18 (pol.11:11) - 2.liga mladší dorostenky

K utkání řekl trenér dorostenek Petr Klesa: "V utkání s Tachovem jsme si přáli, aby body zůstaly doma. To se sice povedlo, ale předvedená hra nebyla nijak oslnivá. Zase jsme měli problém s proměňováním sedmiček a vyložených šancí. Za čtrnáct dní nás čeká poslední zápas sezóny v Ústí, tak se snad srovnají hlavičky a odehrajeme pěkný zápas."


f t g m