• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2018 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

V plzeňském derby oplatily domácí hráčky vítězstvím nad DHC Plzeň krutou jarní porážku

V předehrávce prvního kola 1.ligy žen v házené na sebe narazili tradiční plzeňští „rivalové“ a domácí děvčata měla tentokrát co oplácet, protože v jarní části sezóny jim jejich soupeřky uštědřily vysokou porážku 20:40.
V atmosféře, za kterou by se nemusel stydět ani extraligový tým mužů Plzně, začalo dramatické utkání. První branku zaznamenala domácí Drozdová hned ve 2.minutě utkání, ale soupeřkám se podařilo hned vyrovnat. Ovšem dalších 5 vstřelených gólů za sebou domácích HC do soupeřovy sítě zřejmě otřáslo sebevědomím hostujících hráček a jak se později ukázalo, měl tento „trhák“ významný podíl na celkovém výsledku. Do konce prvního poločasu potom obě strany průběžně skórovaly a tak do šaten odcházely domácí hráčky s náskokem pěti gólů – 13:8.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe hostujícímu celku a dvěma vstřelenými góly snížil náskok domácích na rozdíl 3 gólů. Obrovská bojovnost na straně celku HC ale znamenala vstřelení dalších gólů a tak v 10.minutě 2.poločasu narostl náskok až na stav 17:11.
Velkým hendikepem domácích byla ale červená karta, kterou za třetí dvouminutový trest obdržela ve 12.minutě druhého poločasu zatím nejlepší střelkyně Lada Vaňková. Hostujícím hráčkám se podařilo zkorigovat výsledek 4 minuty před koncem na rozdíl pouhých dvou gólů, ale touha domácích po vítězství tentokrát byla silnější a tak dvěma vstřelenými góly v 58. a v 59.minut potvrdili svoje vítězství. Posledním gólem hostující hráčky už jen upravily „kosmeticky“ na 23:20!!!
Před naplněnými ochozy předváděly hráčky obou týmů dobrou podívanou i když se nevyhnuly jisté nervozitě, která je patrná vždy v derby a tentokrát podtržena prvním duelem v soutěži. Diváci určitě nelitovali svoji návštěvy, poněvadž utkání bylo dramatické až do konce.
Domácí hráčky tentokrát zcela zaslouženě vyhrály, protože ani jednou v utkání nepustily svoje soupeřky do vedení. Nádhernými zákroky v podobě chycení třech sedmimetrových hodů se blýskla brankařka domácího celku HC Kristýna Vidršperková. Domácí tým doplnily po mateřské dovolené Petra Bubeníková a Lucka Pešičková a obě „maminy“ zabojovaly a pomohly svými zkušenostmi mladému týmu k vítězství. Po roce se objevila v barvách domácích i Vendula Šelaisová (hostující v MOL lize v Písku) a potvrdila srdíčkem, že v HC Plzeň je skutečně od svých šesti let!
Protože se domácí tým teprve „skládá“ ještě nebyl schopen předvést optimální výkon. Přesto pochvala patří ale celému týmu HC Plzeň za obrovské nasazení a bojovnost, s jakým k utkání přistoupily a jak ho také odehrály. A právě to jim v jarních utkáních chybělo.
U domácího týmu se objevil na střídačce nový trenér Pavel Touš – ať se dál daří!
Blahopřejeme k vítězství!!!

HC Plzeň – DHC Plzeň – 23:20 (pol. 13:8)

Sestavy a branky HC Plzeň: Brankařky Vidršperková, Dresslerová a Boháčková, Šulcová, Pešičková, Bubeníková 5, Šelaisová 5, Kordová, Vávrová, Drozdová 5, Kovářová, Gregorová, Krlišová 1, Vaňková 7/2

Rozhodčí: Nezbeda – Zelenka vyloučení: 4/3 7m hody: 2/2, 5/2
Diváků: Nejvíce v historii

K utkání řekl trenér Pavel Touš: V tradičním plzeňském derby s vynikajícími fanoušky, kteří vytvořili nádhernou atmosféru, jsme si hned od úvodu utkání vytvořili několika brankový náskok. Ten jsme si během 1. poločasu dokázali udržet. Soupeř i přes veškerou snahu a odhodlání nedokázal do poločasu náš náskok snížit a do šaten jsme odcházeli s pětibrankovým náskokem. Do 2. poločasu jsme nastoupili pokračovat v nastavené taktice, vycházet z dobré obrany a proměňovat šance. To se nám díky bojovnosti a nasazení všech hráček a výbornému týmového výkonu dařilo a po zásluze jsme zápas dovedli do vítězného konce. Chci poděkovat soupeři za předvedený výkon a za přispění ke krásnému sportovnímu házenkářskému zážitku, jaký plzeňské derby nabídlo. Velkou pochvalu zaslouží brankářka Kristýna Vidršperková, která podala vynikající výkon a podržela v důležitých okamžicích svůj tým. Celému týmu chci poděkovat za předvedený výkon, za bojovnost, nasazení a touhu po vítězství. Na úvodní mistrovské utkání to nebylo špatné, je ale pořád co zlepšovat nejen v obranné hře, ale i v útočné a hlavně v proměňování šancí. Věřím, že tímto směrem se budeme nadále ubírat a zlepšovat se.