• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2018 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Plzeňské házenkářky si zajely pro další výhru do pražských Kobylis

K druhému utkání 1.ligy žen zajížděly házenkářky HC Plzeň do Kobylis. Tento tým se v minulých letech pohyboval na čele prvoligové tabulky, ale v minulé sezóně se propadl do spodních míst.

S tím se ale nesmířilo vedení klubu ani hráčky a v letních měsících došlo k výměně trenérky a doplnění kádru. Proto hned od začátku byly „Pražandy“ pro naše hráčky tvrdým oříškem.

Stav utkání v prvním poločasu byl jako na houpačce. Chvíli vedli hosté, chvíli domácí, ale rozdíl byl maximálně 2 góly. V 9.minutě, když plzeňské hráčky prohrávaly 3:5 vysunula trenérka Škvařilová obranu na 1:5, což narušilo hru domácích nebezpečných střelkyň a domácí začaly chybovat. Poločas tak skončil smírně 13:13.

Do čtvrté minuty druhého dějství se opakoval první poločas, vyrovnaná hra 15:15, ale následoval trhák Plzeňaček v podobě pěti vstřelených branek za sebou na 15:20 a ten se ukázal v konečném bilancování jako rozhodující.

I když plzeňská děvčata inkasovala i do vlastní branky, vždy ještě nějaký gól přidala a tak se v závěru mohly Plzeňačky radovat z výhry 20:25!!!

V utkání se vystřídalo všech 14 hráček a všechny zaslouží pochvalu za obrovské nasazení a bojovnost.

Střelecky se dařilo Drozdové a Pilátové (6 gólů), neomylné střelkyni 7m hodů Vaňkové a tým dirigovala zkušená Petra Bubeníková. Většinu zápasu kryla výborně „svoji svatyni“ Kristýna Vidršperková. Po mateřské dovolené pomohla svému týmu Míša Rumlová a do listiny střelkyň se poprvé zapsal „benjamínek“ Adéla Vávrová, dorostenka. Tým dobře doplnila po studijním pobytu v cizině Kristýna Roubalová.

Tým vedla bývalá trenérka Libuše Škvařilová pouze z důvodu nepřítomnosti nového trenéra Pavla Touše.

Sokol Kobylisy II - HC Plzeň – 20:25 (pol. 13:13)

Sestavy a branky HC Plzeň: Brankařky Vidršperková, Dresslerová a Boháčková, Šulcová, Bubeníková 3, Rumlová 2, Vávrová 1, Drozdová 6, Kovářová, Pilátová 6, Gregorová, Krlišová , Vaňková 7/1, Roubalová.

Rozhodčí: Luboš Moravec – Jan Zelenka vyloučení: 1/5 7m hody: 7/7, 6/6

K utkání řekla trenérka Libuše Škvařilová: „Tým Kobylis mě překvapil svoji střeleckou potencí, proto jsme museli hned v úvodu utkání narušit jejich rozehrávku a střelbu vysunutím obrany. Všem děvčatům mohu jen poděkovat za předvedený výkon, bojovný a statečný. Až na malé drobnosti plnily hráčky moje pokyny a tak mně bylo ctí je v tomto utkání „dirigovat“.

2. liga mladší dorostenky

Kobylisy - HC Plzeň 36 : 28

K utkání řekl trenér Klesa Petr: Máme za sebou dvě utkání, v první jsme obdrželi 16 branek a prohráli. Dnes jsme dali 28 branek a prohráli. Jediné co je stejné je prohra v začátku poločasů o cca 3 góly. Pravdou je, že dnešní pojetí hry bylo znatelně lepší než proti minulému zápasu. Bohužel brankářky dnes neměli svůj den, stejně jako střelci minulí týden. Příští víkend je volno, máme tak čas ke zlepšení fyzického fondu a herní činnosti.