• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2018 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Ani děvčatům z Vysočiny se nepodařilo plzeňské "HCéčko" porazit!

Ve třetím kole 1.ligy žen hostily plzeňské házenkářky HC Plzeň tým z Vysočiny - Havlíčkův Brod. Úvod zápasu patřil domácím děvčatům, když v 9. minutě vedly 4:1. Hostující hráčky ale neustále "šlapaly Plzeňačkám na paty", ale ty si udržovaly stále náskok 2 - 4 gólů. Konečný stav 1.poločasu tak byl 14:11.
První gól druhého poločasu padl až v 5.minutě a byly to hostující hráčky, které dvěma vstřelenými góly za sebo...u se přiblížily domácímu celku až na rozdíl jediného gólu. V brance domácích ale "čarovala" brankářka Kristýna Vidršperková, která v důležitých momentech podržela svůj tým a tak si plzeňské házenkářky ještě navýšily svůj náskok až na konečných 26:18. Do branky soupeřek se nejvíckrát trefila Petra Drozdová - 7 gólů a Lucka Pešičková - 6 gólů. Všechny hráčky však zaslouží pochvalu za velkou bojovnost a nasazení.

HC Plzeň – Jiskra Havlíčkův Brod - 26:18 (pol. 14:11)

Sestavy a branky HC Plzeň: Brankařky Vidršperková, Dresslerová a Boháčková, Šulcová, Pešičková 6, Bubeníková , Rumlová, Vávrová, Drozdová 7, Kovářová 3, Pilátová 2, Vaňková 4/2, Roubalová 4/1
Rozhodčí: Mošna - Vaník vyloučení: 2/4 7m hody: 4/3, 5/4

K utkání řekl trenér Pavel Touš: "Utkání jsme nezačali úplně podle našich představ. Technické chyby, nízká koncentrace a chyby hlavně v obranné fázi nás brzdily k vytvoření většího brankového rozdílu. Soupeř , který nastoupil jen s 9 hráčkami, svojí bojovností a nasazením držel s námi krok. Přesto jsme si během poločasu udržovali mírný náskok. Ve 2. poločase jsme změnou obrany nadále navyšovali svoje vedení a zápas zaslouženě dovedli do vítězného konce. Pochvalu si opět zaslouží brankářka Kristýna Vídršperková za svůj výborný výkon. Ale pochvalu si zaslouží i celý tým za bojovnost. Všem hráčkám děkuji za přístup k utkání, za bojovnost a vůli zvítězit. Věřím, že všechny hráčky ještě zlepší tréninkovou účast a budou se dále zlepšovat a nadále se povezeme na vítězné vlně."

2.liga mladších dorostenek:

HC Plzeň - Jiskra Havlíčkův Brod 22:24 (pol.:13:14)

Ani ve třetím kole dorostenecké ligy se nepodařilo našemu mladému týmu bodovat proti zkušenějším soupeřkám. Vítězství už bylo tentokrát na dosah, ale děvčata se dopouštěla svoji nezkušeností technických chyb, které hostující hráčky trestaly góly. Tak snad už brzy děvčata dosáhnou na vítězství. V brance zaslouží pochvalu Aneta Sucha , která podala velmi dobrý výkon i když je věkem ještě starší začka a nemá s dorosteneckou ligou zkušenosti.

K utkání řekl trenér Petr Klesa: "Povedl se nám vstup do zápasu, odskočili jsme na pět gólů, ale soupeř celý poločas datahoval. Do konce 1.poločasu se mu to povedlo a tak jsme prohrávali o gól. Ve druhé polovině jsme sice drželi krok, ale po technických chybách skóre narůstalo v náš neprospěch. Ke konci zápasu se nám povedlo zkorigovat výsledek, ale prohře jsme nezabránili."