• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2019 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

ITERLIGOVÁ PREMIÉRA – A HNED BOD – HISTORICKY PRVNÍ INTERLIGOVÝ BOD PLZNĚ!!!

Dlouho očekávaný vstup do interligy se sobotního odpoledne stal skutečností. Poměrně slušně zaplněná Oblouková hala byla svědkem dramatického utkání dvou celků, které podle předpokladů budou bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Premiéru HC Plzeň ve WHIL si nenechala ujít početná plzeňských skupinka fanoušků.

Utkání bylo zahájeno s malým zpožděním. Skóre zápasu otevřela Petra Drozdová ve 20. vteřině. (0:1) V následujících minutách se domácí dvěma sedmičkami a gólem z trháku do vedení 3:1. V deváté minutě hostující dvěma góly otočily na 3:4. Na rozdíl dvou gólu zvyšovala svým premiérovým gólem mezi ženami Barbora Buchnerová 5:7. Po vyrovnání na 7:7 v 15. minutě, při timu domácího celku upozornila trenérka děvčata na zbytečné chyby, které pramenily z nervozity celého družstva. Ve 20. minutě se Plzeň dostala do vedení 8:11. Slušný náskok však po ztrátách míčů Plzeň ztratila a tak ve 25. minutě na ukazateli svítilo 12:13. Hostující celek zareagoval oddechovým časem. Do konce poločasu to byla přetahovaná, kdy se Písek snažil dotahovat. Účet prvního poločasu byl uzavřen gólem ze sedmičky na 13:15.

Vstup do druhého poločasu měla opět plzeňská děvčata. Do 40. minuty si udržovala dvoubrankové vedení, když dokázala ubránit oslabení. Ve 45. minutě bylo srovnáno na 20:20 a rázem bylo zaděláno na pořádné drama. V hostující brance došlo ke střídání, když Kristýnu Vidršperkovou nahradila Kamila Boháčková. Následně se domácí dostaly do vedení 21:20. Důležitý gól v oslabení si připsala ex-Písecká Petra Bubeníková, která poslala Plzeň znovu do vedení 22:23. Nastala přetahovaná, kdy Plzeň se dostávala do jednobrankového vedení a domácí srovnávaly. Za nerozhodného stavu 25:25 v 58.minutě uviděla červenou kartu za třetí trest Petra Drozdová. Oslabení však hostující celek nezlomilo. Po faulu na hostující hráčku se síly vyrovnaly a Plzeň se znovu dostala do vedení 25:26. Na konci 59. minuty se domácím podařilo vyrovnat. Skutečné drama přinesla 60. minuta. Hostující celek byl v útoku a snažil se strhnout vítězství na svoji stranu. Plzeň dvakrát pálila a ani odražený míč si nenašel cestu za záda domácí brankářky. V čase 59:46 si vzal domácí trenér time. Nic pro kardiaky! Plzni nezbylo nic jiného, než nepustit domácí do střelby. Děvčatům se podařilo a mohla se tak radovat z premiérového bodu ve WHIL. Přestože na střídačce na chvíli zavládl smutek a slzy, nakonec se hráčky radovaly i z bodu.

Realizační tým HC Plzeň a hráčky děkují fanouškům, kteří přijeli podpořit naše družstvo. Současně bod z Písku je nejlepší pozvánkou na zápas s úřadujícím mistrem DHK Baník Most, který bude sehrán v neděli 13. září od 16:00 hod. v Městské hale na Slovanech.

SOKOL PÍSEK – HC PLZEŇ 26:26 (13:15)

Sokol Písek: Borová 3, Kozáková 5, Michková, Preslová, Rusfelová 2, Líbalová, Svobodová 2, Kovářová 9/4, Talafousová 1, Bullová 1, Benešová 1/1, Pošustová 1, Kalčíková 1, Chalušová, Dvořáková, Růžičková, trenér: Ondřej Václavek

HC Plzeň:Boháčková, Vidršperková, Voříšková – Pešičková 3, Bubeníková 3, Šelaisová 7/6, Rumlová 1, Cepníková, Drozdová 5, Václavíková, Klégrová, Šulcová, Buchnerová 1, Vaňková 1, Sedláčková 2, Roubalová 3, trenérka: Libuše Škvařilová

Rozhodčí: Zych, Kozler vyloučení: 6:10 navíc ČK Drozdová za třetí 2 7m hody: 6/5:6/6

diváci: 234

Ohlasy po utkání:

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň:

Před utkáním jsem neznala sílu našich soupeřek a myslím si, že to byl vyrovnaný zápas, ve kterém jsme ale tahaly za delší konec po většinu zápasu my. My jsme asi zaplatily nováčkovskou daň, protože děvčata během utkání vytvořila velké množství technických chyb, které normálně nedělají. Měla bych být spokojená za bod, protože jsme hrály na půdě soupeře, ale já spokojena nejsem, když nehrajeme dle mých představ. Za bod ano, ale za výkon už tak ne. Na interligu byly naše chyby dorosteneckého charakteru. Mám z čeho vycházet a pro další zápasy a vím, co budeme pilovat a napravovat. Máme zcela nový kádr družstva , který se musí sehrát a sednout si. Změnil se nám celý střed – posty spojek a pivota. Máme zde ročníky 97, 98, takže chybí zkušenosti . Všem to ale určitě pomůže ve startu jejich kariéry. Věřím, že až budeme hrát druhou polovinu soutěže, bude to už o něčem jiném.

Ondřej Václavek, trenér Sokol Písek:

Nevím, jestli jsem schopen vyjádřit, zda jsem spokojen s výsledkem, to ukáže čas. Na začátek jsme nevěděli, co nás bude čekat v tomto utkání. Ke spokojenosti s výsledkem nemohu říct, zda je to skvělá remíza nebo naopak ztracený bod. Dle průběhu utkání je to naopak získaný bod. Celou dobu jsme prohrávali. Na výkonu mne mrzí to, že i když to bylo vyrovnané utkání, vezmu to, co dokážeme, jsme naplnili jen z poloviny. Je tam problém ten, jak říkala paní trenérka, že jsme mladý tým a ukázalo se, že hráčky budou potřebovat nějaký čas, aby se adaptovaly. Potenciál je obrovský, nedokážeme ho zatím zužitkovat. Myslím, že tolik technických chyb nebylo, my jsme to tentokrát vyházeli na střelbě. Bohužel ve zlomových momentech jsme házeli sedmičku – byla to tyč. Brankářka byla jinde, než to hráčka hodila. Branka by nám pomohla do dvoubrankového vedení, což by nás uklidnilo. Co se týče závěru, pokud nebudeme plnit jako tým, co si řekneme při „timu“, tak tyhlety vyrovnané koncovky nemůžeme zvládnout. Bylo tam pět střeleckých příležitostí během deseti vteřin, ale žádná střela nepřišla.