• Milan Škvařil, odchovanec HC Plzeň

  • HC PLZEŇ

  • HC PLZEŇ

  • HC PLZEŇ

Copyright 2019 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Vítězné tažení našeho klubu v jižních Čechách

Po letní pauze se opět rozjely všechny soutěže a našemu klubu se v prvním kole dařilo, když v sobotu přivezly oba dva body ženy z Jindřichova Hradce a v neděli starší dorostenky ze Žirovnice.

K prvnímu utkání této sezóny odcestovaly naše ženy do Jindřichova Hradce, který po loňském vítězství ve 2.lize postoupil do 1.ligy žen. A že pro naše děvčata to nebyl jednoduchý zápas svědčí i fakt, že i přes naše vítězství, padlo do naší sítě hodně gólů. Náš klub zaznamenal o letní přestávce několik změn. Po sezóně nás opustila dlouholetá opora - brankářka Kristýna Vidršperková, která přestoupila do německého Regensburgu a další brankářka Kamila Boháčková pařerušila na čas sportovní činnost z důvodu mateřských povinností - přejeme jí hodně štěstí.

 A tak náš klub musela doplnit nová brankářka a tou je pražská Šárka Vobořilová. I jí přejeme hodně úspěchů v našem klubu.

Házená Jindřichův Hradec - HC Plzeň: 29:35 (pol.12:15)


Sestava a branky: brankařky - Vobořilová, Černíková, 
hráčky v poli: Pešičková 11/3, Dresslerová 1, Šelaisová 8/2, Rumlová 1, Bernardová 2, Drozdová 3/1, Kovářová, Sedláková 2, Bílková, Gregorová, Krlišová 1, Vaňková 6.

Rozhodčí: Marek Bureš, Jakub Uhlíř

K utkání řekl trenér Pavel Touš: “Na úvod sezony to byl kvalitní zápas. Hrálo se v rychlém tempu, diváci se měli na co dívat. Nám se povedl začátek utkání, hned jsme šli do 3 brankového vedení, které jsme prakticky udržovali celé utkání. Dařilo se nám jak v obraně, tak v útoku a hlavně jsme proměňovali vytvořené šance. Holky bych rád pochválil za týmový výkon, nasazení a touhu po vítězství. Jsem rád, že jsme hned z prvního utkání s kvalitním soupeřem na jeho palubovce přivezli 2 body.”

 

I družstvo starších dorostenek veze oba dva body ze Žirovnice.

DHK Slavoj Žirovnice - HC Plzeň: 20:21 /pol. 7:9/

 

Nejvíce vstřelených gólů zaznamenala Bílková 7/1 a Kordová 6 branek.
K utkání řekl trenér Bláha: "V Žirovnici jsme vyhráli dobrou obranou, v útoku se trápíme...
V brance zachytala výborně Kačka Černíková, která chytila tři sedmimetrové hody a měla dobré i další zákroky. Obrana spojek fungovala, ale střelba z dálky nulová, pouze přes pivota a křídla."

f t g m