• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2024 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Adventní utkání v Ostravě

O první adventní neděli jeli starší dorostenky HC Plzeň odehrát utkání proti družstvu Ostava-Zábřeh.

„V sestavě chyběla zraněná Tereza Grézlová, přesto jsme jeli s odhodláním soupeře, který je momentálně 7. v tabulce , pořádně prověřit a zabojovat o body. Začátek utkání jsme zvládli velmi dobře a díky několika gólům v řadě, které vstřelila Tereza Klesová z křídla jsme drželi vyrovnaný stav. Dalším důležitým aspektem pro vývoj prvního poločasu byla naše obrana reprezentantky Cholevové, která se proti naší obraně nedokázala na spojce prosadit a postupně se přesunula na levé křídlo. Poločasový výsledek 16 : 14 pro domácí dával určitou naději do druhého poločasu. Naneštěstí pro nás musela z utkání ve druhém poločasu pro zranění odstoupit Markéta Švejdová, zranění v obličeji utrpěla Agáta Vávrová, rozhodčí měli na nás trochu přísnější metr při posuzování zákroků na brankovišti a tak spolu s tím, že se začala z křídla prosazovat Cholevová se domácím podařilo gólově odskočit. Konečný výsledek 29 : 22 pro domácí lze vzhledem k okolnostem hodnotit dobře, jdeme po správné cestě a věřím, že se budeme dále zlepšovat.“ zhodnotil utkání trenér Bláha.

Poznámka trenéra na závěr: „Charlota Cholevová má v soutěži průměr 12 gólů na zápas, nám nastřílela 6 gólů, stejně jako den předtím v MOL lize žen Olomouci. A ne, že by se nesnažila!“

Nejlepší střelkyně: Tereza Klesová 9, Valérie Bláhová 5