• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2019 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

VE VESELÍ SE RADOVALY DOMÁCÍ PANENKY

Oba týmy do utkání vstoupily v okleštěné sestavě. Hostující tým se musel obejít dokonce bez pěti hráček (zranění, pracovní povinnosti). Úvodní desetiminutovka přinesla vyrovnanou hru i skóre. Oproti minulému zápasu s Mostem děvčata nastoupila sebevědoměji. Když se domácím podařilo v polovině poločasu odskočit na 7:4, vzala si hostující lavička oddechový čas. Po timu se Plzni podařilo snížit na rozdíl dvou branek. Bohužel však děvčata propadala v obranné činnosti, když jim nedařilo bránit rychlé útoky z druhé vlny. Domácí už vedly o 8 branek, ale do poločasu se podařilo zkorigovat na 18:12.

Ve druhém poločase se čekalo na branku do třetí minuty, kdy Plzeň snížila na 18:13. Po té se projevila zkušenost domácího týmu, který za další dvě minuty vedl již 20:13. I v dalších minutách domácí „vyučovaly“ hostující tým v produktivitě. Plzeň utkání nevzdávala a bojovala o výsledek. Po šedesáti minutách se radovaly domácí z vítězství 34:22. Pro HC Plzeň byl zápas další cennou zkušeností do dalších bojů. Již v sobotu přivítáme na své palubovce celek HK Slávia Partizánske.

SHK Veselí nad Moravou – HC Plzeň

Veselí nad Moravou: Lekešová, Nejezchlebová, Sedláčková – Romanová 3, Varjassijová 4/1, Lukšíková 2/1. Vinklárková 4, Vyniatinská 10, Šustková 6/3, Stará 1, Soldánová 4

HC Plzeň: Boháčková, Vidršperková, – Pešičková 3, Šelaisová 5/1, Rumlová 1, Drozdová 6, Škopková, Klégrová 1, Šulcová, Buchnerová 4, Vaňková 1, Roubalová 1, trenérka: Libuše Škvařilová

Rozhodčí: Fukala, Mohyla vyloučení: 3:4 7m hody: 6/5:1/1 diváci: 250

Ohlasy po utkání:

Radim Pernický, trenér SHK Veselí n. M.:„Pro nás jsou dnešní body velmi důležité. I když máme zdravotní problémy, holky zvládly utkání perfektně. Přesto máme na čem pracovat.“

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň:„Oproti jiným zápasům je to určitý posun, ale chybělo nám pět hráček. Spokojena mohu být s první polovinou prvního poločasu, kdy jsme byly veselským děvčatům zcela vyrovnaným soupeřem a prohrávaly o dvě branky. Šňůra šesti obdržených gólů během velmi krátké doby ale opět vzala „vítr z plachet“ mému nezkušenému týmu a toho se musíme vyvarovat. Pozitivní je vstřelení 22 gólů na půdě soupeřek, ale obdržených 34 branek je moc. Každý zápas ve WHIL je pro náš mladý a nezkušený tým velkou zkušenností.