• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2024 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

BOJOVNÝ VÝKON NA SLAVII

V nedělním zápase 9. kola interligy na sebe narazily dva celky z opačné části tabulky. Přesto předposlední celek HC Plzeň dokázal domácím děvčatům vzdorovat 40 minut. Nakonec však utkání skončilo vysokou výhrou domácího celku.

Úvod utkání patřil domácímu celku, který si během devíti minut dokázal vytvořit vedení 5:1. Plzeňská děvčata však zabojovala a tak v polovině poločasu se dotáhla na rozdíl pouhé branky – 6:5. Ve 25. minutě byl stav utkání nerozhodný 10:10. Domácí zabraly a za další tři minuty již vedly o tři branky 13:10. Poločas utkání uzavřely hostující hráčky na 14:12.

V páté minutě druhého poločasu se Plzeň dotáhla na rozdíl jedné branky 15:14. V úvodu druhého poločasu hostující celek předvedl několik parádních akcí v obranné činnosti. Ve 40. minutě vedly domácí již o 4 branky. Zlomem utkání pak zřejmě byla nepovedená přesilovka. Nejprve se nepodařilo proměnit sedmimetrový hod a následně hostující celek po chybách v útoku dvakrát inkasoval z rychlých útoků Slavie. Domácí děvčata dostala chuť a předvedla svoji zkušenost. Skóre postupně narůstalo až na konečných 35:22

DHC Slavia Praha – HC Plzeň 35:22 (14:12)

DHC Slavia Praha: Kudláčková, Motejlová, Rezlerová, Pešková 3, Kordovská 10, Jačková, Novotná 3, Pokorná 4/1, Hillebrandová, Jedličková 1, Galušková 6/1, Malá 4, Keclíková 1, Stellnerová 3, Palasová, Chlupová

HC Plzeň: Boháčková, Vidršperková – Šmídlová, Pešičková 5/1, Šelaisová 4/3, Rumlová 1, Drozdová 8, Škopková, Klégrová 1, Šulcová, Buchnerová 1, Vaňková, Sedláčková 1, Roubalová 1

Rozhodčí: Fogl, Lízl     vyloučení: 2:0

7m hody: 2/2:5/4          diváci: 100

Ohlasy po utkání:

Petra Vítková, trenérka Slavie Praha:„Nepřistoupily jsme k zápasu dle představ, čemuž odpovídá poločasový výsledek. Nemohly jsme se pořád Plzni odtrhnout, o pauze jsme si ale řekly, že je potřeba zvýšit aktivitu a to se povedlo, Proto je výsledek tak vysoký a máme dva body.“

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň:"První poločas jsme statečně vzdorovaly kvalitnímu týmu Slavie Praha. Ve druhém poločasu jsme vytvořily spoustu technických chyb, které naše soupeřky trestaly rychlými útoky. Prohra o 13 gólů je krutá, ale myslím, že to odpovídá momentálnímu postavení těchto dvou týmů v tabulce. "