• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2019 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Ohlédnutí za zápasy dorostenek

Starší dorostenky HC Plzeň sehrály v kategorii 1.ligy st. dorostenek – západ 6 utkání a z toho 5 vítězně a jsou s 10 body na 3. místě tabulky se skórem 137:100.

V prvním utkání vyhrála děvčata ve Vršovicích v poměru 16:19.

4. října hostily naše dorostenky Mladou Boleslav. Po rozpačitém začátku se děvčata rozehrála na poločasových 2:12. Druhý poločas již byl v režii domácích a konečný výsledek 7:23 byl zrcadlem celé hry. Nejlepší střelkyní byla Cepníková 10/5 a Bílková 5 gólů.

17.října na naší palubovku zavítal Sokol Kobylisy. Vítězství 30:23 a poločas 16:11. Průměrná úroveň zápasu. Nejvíce branek vstřelila Drozdová 9, Cepníková 8/4.

25.října vyjely naše hráčky do Českých Budějovic. V prvním poločase nefungovala příliš obrana a tak poločas 11:14 v náš prospěch odpovídal poměrům na hřišti. Nakonec  si děvčata odvezla z Budějovic oba dva body za vítězství 19:32. Nejlepší střelkyní byla Buchnerová 12 a Cepníková 10/2.

28.října přivítala naše děvčata tým Astry Praha. Po poločasových 15:7 v náš prospěch skončilo utkání 24:14. Nejlepší střelkyní byla Cepníková 11/3, Šmídlová 5/2.

7.11 odcestovala děvčata oslabená o nemocnou Cepníkovou, Šulcovou a bez Báry Buchnerové do Jindřichova Hradce, který je s námi společně na špičce tabulky. Takto oslabené jsme na takový tým neměly a tak skončilo utkání 21:9 v náš neprospěch po poločasu 7:4. Nejlepší střelkyní byla Bílková se 4 góly.

Družstvo mladších dorostenek doznalo v podzimní části soutěže značných změn, když v něm startují většinou děvčata věkem ještě starší žačky.

Proto jsou děvčata zatím v tabulce na posledním místě 1-ligy mladších dorostenek, ale s přibývajícími zápasy jdou jejich výkony nahoru.

Obzvláště musíme zmínit utkání proti lídrovi tabulky DHC Plzeň, které je v současné době v čele tabulky. V tomto zápase předvedla děvčata velmi bojovný výkon a nedala soupeřkám šanci porazit náš mladičký tým velkým rozdílem. Utkání skutečně nevypadalo jako zápas prvního s posledním!!! Poločas 9:13 a výsledek 20:28 byl  důstojný a děvčata zaslouží za svoje obrovské nasazení  velkou pochvalu. Jsme rádi, že se v utkání prosadila i mladičká děvčata roč. narození 2002.

V posledním utkání sehrály mladší dorostenky zápas v Jindřichově Hradci, kde prohrály rozdílem již pouhých čtyř branek 21:17. V týmu panuje dobrá nálada a zlepšenou hrou v obraně jdou výsledky mladších dorostenek stále nahoru. "Tahounem" týmu je Anička Bílková, která je svojí bojovností příkladem pro ostatní.

Prozatimní výsledky podzimní části:

Vršovice - HC -25:14, HC-Háje - 16:29, Žirovnice - HC- 25:14, HC-Kobylisy- 17:25. Most-HC - 38:14, HC- DHC 20:28, JH - HC - 21:17.