• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2019 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Plzeňanky důstojným soupeřem celku Duslu Šala

V utkání 10.kola interligy žen byl domácí tým HC Plzeň důstojným soupeřem slovenskému celku Duslu Šala.

Celý první poločas přinesl velmi vyrovnaný duel. Domácí dvěma trefami Drozdové vedli 2:0. Po laciných chybách domácích hráček se však soupeřkám podařilo vyrovnat a tak to šlo celý první poločas, když do šaten odcházely domácí hráčky s mankem 2 gólů za stavu 12:14.

V tom samém duchu probíhala i první patnáctiminutovka druhého poločasu do stavu 16:17. Následovala desetiminutovka od 17. – 27. minuty, kdy hostující hráčky vstřelily 9 gólů a domácí jen jeden. Konečný stav – prohra o  9 gólů tak byla zbytečně krutá pro domácí, které vydrželi ¾ zápasu být vyrovnaným soupeřem Šale.

Šala má ve svém středu reprezentantku Slovenské republiky Evu Veselkovou a řadu zkušených hráček.

Domácí tým nabudil svoje fanoušky bojovným výkonem, zlepšenou obranou, ale mladičký tým vytvořil velké množství technických chyb, které zaplatil nakonec větší porážkou, než si skutečně zasloužil.

HC Plzeň – HK Slovan Duslo Šala – 18:27 (pol.12:14)

HC Plzeň: Boháčková, Vidršperková, Voříšková –  Pešičková 2, Šelaisová 6/2, Rumlová 3, Cepníková, Drozdová 3, Václavíková, Dlesková, Klégrová , Buchnerová, Vaňková 1, Sedláčková 2, Roubalová 1, trenérka: Libuše Škvařilová

HK Slovan Duslo Šala: Trochtová 2, Rácková 1, Klučková 2, Konigová 5, Pocsíková8/2, Haladíková, Tulipánová 2, Tisajová 1, Veselková 2, Kvasnicová, Bujnochová 3, Demajová 3, Ladiscová1.

Rozhodčí: Nezbeda, Zelenka     Delegát utkání: Sviták Jan      vyloučení: 9:2

7m hody: 2/2:3/2          diváci: 200

Ohlasy po utkání:

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň:

„Posunujeme se pomalu výkonem nahoru, ale na lepší výsledek to zatím bohužel nestačí. Zlepšila se obrana, ale velké množství technických chyb nás sráží a soupeře motivuje k lepšímu výkonu. Defakto se svými chybami v útočné fázi a následným rychlým útokem proti naší brance – porážíme samy. Také množství vyloučených hráček, tentokrát 9 - nám ubírá síly. Jsem ráda, že proti tak kvalitním soupeřkám již nepropadáme, ale na druhé straně je škoda množství technických chyb. Vše si vyříkáváme na poradách, tak doufám, že se děvčata z chyb poučují. I přes prohru musím uznat, že děvčata bojovala celé tři čtvrtiny utkání a za to je chválím. V brance podala výborný výkon Kristýna Vidršperková. Též chci poděkovat divákům, kteří vytvořili pro náš tým příjemnou atmosféru.“