• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2019 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

První interligová výhra v historii našeho klubu HC Plzeň

V úterní dohrávce 8.kola WHIL proti sobě narazily dva celky z konce tabulky. Předposlední Plzeň s 1 bodem a tým ŠKP Bratislava, který byl bez bodu. Výhodou hostujících Bratislavanek byl fakt, že tuto soutěž již hrají druhým rokem a zkušenosti z této soutěže tedy mají. Další výhodou je jejich nová letní posila – slovenská reprezentantka Petra Beňušková – která působila několik sezón v Mostu a minulou v Porubě. Proto se rozhodla domácí trenérka Libuše Škvařilová pokrýt tuto hráčku osobní obranou hned od samého začátku zápasu. Tato taktika se vyplatila, protože tato hráčka vstřelila pouze jediný gól a to ze sedmimetrového hodu.

První poločas byl nervózní z obou stran a do 25.minuty prvního poločasu velice vyrovnaný. Do sítí tentokrát nepadalo mnoho gólů a tak stav v této minutě byl 8:8. Poslední pětiminutovka prvního dějství ale patřila domácím, když odskočily soupeřkám o dva góly a tak odcházely o přestávce do šaten za stavu 10:8. První polovina druhého poločasu byla zcela v režii domácího celku, když během 18 minut střelily 7 gólů, zatímco soupeřky jen jeden. To byl zlomový okamžik zápasu. Závěr zápasu již domácí házenkářky kontrolovaly svůj náskok a ještě ho navýšily na konečných 22:13.

Plzeňské házenkářky tak mohou slavit svoje první vítězství v interlize žen za svůj klub, ale historicky první vítězství plzeňské házené v této soutěži!!!

Poděkování patří nejen všem aktérkám na hřišti za obrovské nasazení, ale také divákům, kteří v tento sváteční den pěkně zaplnili ochozy Plzeňské městské sportovní haly a pomohli svým povzbuzováním k tomuto vítězství.

HC Plzeň – ŠKP Bratislava 22:13 (pol.10:8)

HC Plzeň: Boháčková, Vidršperková – Pešičková 5/3,Heřmánková, Šelaisová 6, Rumlová 4, Drozdová 1, Václavíková 1, Dlesková, Klégrová 1, Šulcová, Buchnerová 2, Vaňková 1, Sedláčková 1, Roubalová, trenérka: Libuše Škvařilová

ŠKP Bratislava: Kočič Dijana, Szabó Katalin 3, Marčeková Anna Mária, Ocelíková Alena 1, Beňušková Petra 1/1, Trůnková Nikoleta 2/1, Majerská Kristýna, Schwarzová Aneta, Šarišská Andrea 1, Kovaličková Zuzana, Gallisová Alena, Vaninová Matina 5/3, Porubská Patricia.

trenér: Juraj Fogarassy

Rozhodčí: Blanar, Haramul vyloučení: 4:3 7m hody: 3/3:8/5 diváci: 198

Ohlasy po utkání:

Libuše Škvařilová, HC Plzeň:„ Trochu jsem se obávala, jak děvčata zvládnou situaci, že jdeme na vítězství. Vždy před zápasem s těžkým soupeřem říkám, že nemáme co ztratit, ale tuto větu jsem jim tentokrát zopakovat nemohla.

Taktika s osobní obranou nám vyšla, když se s ní perfektně vypořádala Lucka Pešičková a její náhradnice pro tuto obranu Lucka Václavíková. Za bojovnost a nasazení chci pochválit a poděkovat celému týmu, do kterého výborně zapadla nová posila z Chebu – zkušená házenkářka Věra Heřmánková. Vynikajícími zákroky se blýskla brankářka Kristýna Vidršperková.

Už před zápasem vládla v šatně „bojovná“ nálada, kterou Péťa Sedláčková podtrhla bojovým pokřikem. Jsem šťastná, že jsme v posledním interligovém zápase v tomto kalendářním roce v domácím prostředí vyhrály a dokázaly tak skvěle fandícím divákům, že se o body v této soutěži určitě ještě popereme!!!

Jinak skvělá vizitka našeho mladého týmu i klubu!!!

Štefan Porubský, vedoucí družstva ŠKP Bratislava:„Můžeme jen pogratulovat soupeři, který vstřelil víc branek než my. Třináct gólů je málo a s tím se vyhrát nedá.“