• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2019 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

SE SLOVENSKÝM VICEMISTREM DŮSTOJNĚ

Poprvé v rámci interligy se HC Plzeň konfrontovala se slovenským týmem. Vzhledem k naplněnosti haly na Slovanech nebylo možno utkání odehrát v jiném termínu a tak byla návštěvnost poznamenána souběžně probíhajícím zápasem ve fotbale.

Nejvěrnější diváci však nemuseli litovat. Kromě dlouhodobě postrádané Petry Bubeníkové se domácí tým musel obejít bez dorostenecké reprezentantky Báry Buchnerové, která doléčuje drobné zranění.

Přesto nezkušený domácí tým proti slovenskému vicemistru nastoupil bojovně a sebevědomě. V úvodní dvacetiminutovce bylo utkání poměrně vyrovnané a hostující celek se nedokázal odpoutat o více jak 4 branky. Po 23. minutě však přišel domácí výpadek a hostující Slávia se dostala do vedení 7:16. Domácí nejvíce trestala Klaudia Michnová, která dokazovala, proč byla v uplynulé sezoně nejlepší střelkyní interligy. Do poločasu domácí zkorigovaly na 10:18.

Vstup do druhého poločasu vyšel lépe domácím. Když se ve 35. minutě podařilo snížit na 13:18, vyžádal si hostující trenér oddechový čas. Partizánské však nechtělo připustit drama. V polovině druhého poločasu byl stav utkání 17:23. Hostující celek však v dalších minutách odskočil na rozdíl 10 branek. Domácí děvčata se však byla až do konce a podala velmi sympatický výkon proti zkušenému soupeři. Malou kaňkou byly dvě červené karty v domácím týmu, ale to se občas stává, zejména když pramení z nezkušenosti. Po 60 minutách utkání skončilo 21:32. Přes porážku Plzeňanky sklidily potlesk publika a zlepšený výkon jim určitě zajistí pozvánku pro další boje v této náročné soutěži.

HC Plzeň – HK Slávia Partizánske 21:32

HC Plzeň:Boháčková, Vidršperková, Voříšková – Šmídlová, Pešičková 4/2, Šelaisová 5, Rumlová 3, Cepníková, Drozdová, Škopková, Václavíková, Dlesková, Klégrová 3, Vaňková 3, Sedláčková 2, Roubalová 1, trenérka: Libuše Škvařilová

HK Slávia Partizánske:Súlovská, Škvareninová – Savić 4, Blažeková, Szökeová 5, Gerič 4, Šimáková, Španihelová 1, Michnová 11/6, Bettáková, Štetáková 2, Krajčovičová, Hollá 5

Rozhodčí: Frieser, Kavulič vyloučení: 5:3 ČK: Sedláčková – přímá, Drozdová – za 3 tresty

7m hody: 3/2:8/6 diváci: 136

Ohlasy po utkání:

Peter Olšavský, trenér HK Slávia Partizánske.:„S dnešním zápasem jsem spokojen jen s dvěma získanými body. Co se týče naší hry, tak ještě v prvním poločase jsme splnili věci, o kterých jsme si říkali. Z druhého poločasu jsem překvapený, neboť v šatně jsme si upozorňovali na některé věci i zvýšeným hlasem. Zahodili jsme spoustu šancí. Naštěstí v prvním poločase jsme si vytvořili dostatečný náskok, který jsme ve druhém poločase až tak nezvýšili, jak jsme chtěli. Nedostali jsme se na úspěšnost a zahazovali jsme čisté šance. Moc jsme nepomohli brankářce. Nechtěli jsme dostat více jak 20 branek, což se nám nepodařilo. Spokojenost je akorát s dvěma body a to že jsem se zde potkal s Radkem Motlíkem“

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň:„Já jsem spokojena s tím, že děvčata jsou již schopna dát tak kvalitnímu soupeři 21 gólů. Dvě červené karty, která děvčata inkasovala, pramení z nezkušenosti, ale i tak oslabují tým, protože našemu nezkušenému družstvu již tak chybí nakolik hráček z původního kádru. Každý zápas cítím z děvčat větší pocit jistoty a hlavně větší nasazení a bojovnost. To mě těší.