• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2024 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Z východu Slovenska bez bodů, ale se ctí

Dva zápasy interligy za sebou absolvovaly o uplynulém víkendu ženy HC Plzeň. Nejprve se v rámci předehrávky střetly s Prešovem, aby druhý den pokračovaly do Michalovců.

Prohra která bolí
O jedinou branku prohrála naše děvčata v dramatickém a vyrovnaném utkání v Prešově. Na první branku zápasu o 4 body čekali diváci dlouhých 7 minut. Skóre zápasu otevřela Plzeň, která se dvakrát dostala do vedení. V polovině prvního dějství byl stav nerozhodný 4:4. Za další 4 minuty se však domácím podařilo odskočit na 7:4 a byla to hostující děvčata, která musela dotahovat náskok soupeřek. Poločas utkání skončil 11:9.
Na začátku druhého poločasu se náš tým dotáhl dvakrát na rozdíl branky. (12:11). Nástup hostujícího celku byl zastaven dvěma vyloučením, ze kterého domácí vytěžily vedení 15:12. Vzápětí využil svoji přesilovku hostující celek a dotáhl se 16:14. Jenže znovu přišlo vyloučení. Ve 49. minutě vedly domácí o dvě branky 20:18. Pět minut před koncem utkání se podařilo vyrovnat na 21:21. Domácí se znovu dostaly do vedení, které vzápětí Plzeň vyrovnala. (22:22). Za stavu 23:22 byla Plzeň poslána do oslabení. To děvčata ubránila a navíc dokázala vyrovnat na 23:23. A tak přišlo další vyloučení na hostující straně a vítězný gól domácího celku ve 28. minutě. Závěr utkání si domácí celek i díky nepřesnosti ze strany rozhodčích pohlídal.
Utkání, kterému by slušela remíza přineslo nová pozitiva a dokazuje, že výkon týmu jde nahoru. Tým udělal méně technických chyb než v předchozích utkáních a dále se zlepšuje spolupráce spojek. Střelecky se nejvíce prosadila teprve 17ti letá Barbora Buchnerová, která měla úspěšnost střelby 10/9!!!

Ohlasy po utkání:
Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň:
„Musím říci, že jsme odehrály velmi pěkný zápas, asi náš nejkvalitnější v Interlize i přesto že za Prešov nastoupila po delší pauze třetí nejlepší střelkyně interligy Tatiana Šutranová. Děvčata podala vynikajíci výkon, ale v závěru jsme byli dvakrát přísne vyloučení a prohráli jsme těsně o gól. Mrzí nás to, myslím si, že remíza by dnes byla zasloužená, ale i přesto jsme na děvčata velmi pyšná a děkuji za předvedený výkon“

ŠŠK Bemaco Prešov – HC Plzeň 24:23 (11:9)

Prešov: Musilová, Gajdošová 2, Čirčová 2, Kocanová, Füleková, Goboňová, Vraňuchová, Šutranová 7, Puzderová, Kundratová, Pavúková 5/5, Vencuriková 2, Bernatová, Harčarufková 6, Jevčáková, Dlugošová
Plzeň: Dresslerová, Boháčková, Vidršperková – Pešičková 3, Šelaisová 3, Rumlová, Cepníková, Drozdová 6, Ketnerová , Buchnerová 9/4, Vaňková, Sedláčková 2, Roubalová

Rozhodčí: Cibere, Richvalský (oba SR) vyloučení: 4:5 7m hody: 6/5:5/4
diváci: 150

Jasná výhra mistra
Snad nejtěžší možné utkání v interlize má za sebou tým HC Plzeň. Na palubovce úřadujícího slovenského mistra a současně lídra interligové tabulky bylo od začátku utkání rozdíl v kvalitě. Naše děvčata měla v nohou páteční utkání, ale k zápasu přistoupila poctivě. Přestože byla herní převaha jasná a skóre narůstalo, HC Plzeň bojovala o každý míč až do konce utkání. To že se náš mladý celek snažil s vysokým favoritem hrát házenou a nezdržoval hru ocenil i domácí trenér na tiskové konferenci. Na Zemplíně se sice prohrálo vysoko, ale utkání týmu dodalo další zkušenosti. Několikrát se domácí obranu podařilo přehrát a vsítit branku po sehrané akci.

František Urban, trenér Iuventa Michalovce: Myslím, že nemusíte být smutní ze „čyřicítky“, hráli jste házenou, nezdržovali jste, tedy toho si velmi vážím, měli jste včera zápas. K naší hře. Obrana skvělá, i když jsme dostali pár lacinějších gólů, ale i to patří ke sportu a k házené. Zejména jsem spokojen s obranou, fungovala nám 6 – 0 i 3 – 2 – 1. Holky se tam prostřídaly v obraně i v útoku. Jsem rád, že jsem mohl dát prostor všem hráčkám a že jsme k zápasu přistoupili zodpovědně a už se těšíme na další zápas, který nás čeká za týden v Porubě.

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: Poprvé v sezóně jsme inkasovaly víc než čtyřicet branek. Souvisí to jednak se včerejším těžkým zápasem v Prešově a také s tím, že nás čeká již ve středu další těžký zápas. Proto jsme se rozhodli dát příležitost všem hráčkám, které byly na soupisce. "Náš „výlet“ na východ Slovenska nebyl sice obohacen přínosem bodů, ale velkými herními zkušenostmi i dobrými mezilidskými vztahy, které nám na východě Slovenska naši milí slovenští přátelé připravili.

Iuventa Michalovce – HC Plzeň 41:17 (21:8)

Michalovce: Lafuente, Chernova 4, Holešová 3, Kišíková 5, Gubiková, Nagyová 2, Habánková 3/1, Levchenko, Wollingerová 3, Dziurová 2, Bajčiová 4/1, Golubeva 1, Trehubovova – Fiľková 11/2, Medveďová, Perederyi 3
Plzeň: Dresslerová, Boháčková, Vidršperková – Pešičková 3, Šelaisová 1, Rumlová, Cepníková 1, Drozdová 7, Ketnerová , Buchnerová 3/2, Vaňková 1, Sedláčková, Roubalová 1

Rozhodčí: Cibere, Richvalský (oba SR) vyloučení: 3:2 7m hody: 4/4:3/2