• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2024 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Ve Veselí se radovali domácí panenky

V sobotu odcestovaly interligové ženy HC Plzeň na Slovácko ke svému druhému utkání play-out (první utkání skončilo remízou 26:26 a na 7m hody zvítězilo Veselí n/Moravou).

Úvodní minuty zápasu přinesly vyrovnanou hru i skóre. Díky patnáctiminutovému výpadku hostujícího celku, kdy nevstřelily gól a domácí devět, však domácí odskočily a poločas vyhrály 14:9. Ve druhém poločase pokračoval stejný scénář, kdy domácí postupně navyšovaly svůj n...áskok až na konečných 28:19. Hostujícím hráčkám se nepodařilo navázat na svůj nadšený výkon v Plzni, naopak domácí hráčky potvrdily svoji zkušenost. Oba týmy se potýkají se zraněními. Plzeňským házenkářkám chyběla dlouhodobě zraněná Bára Buchnerová, Václavíková, Ketnerová a Pilátová.

SHK Veselí nad Moravou – HC Plzeň 28:19

Veselí nad Moravou: Lekešová, Nejezchlebová, Sedláčková – Romanová , Olšovská 8, Kosinková, Varjassijová 7, Lukšíková 2, Vinklárková 4, Šustková , Vargová 7/2, Soldánová

Trenér: Varga Slavomír

HC Plzeň: Boháčková, Vidršperková, Dresslerová - Pešičková, Šelaisová, Rumlová 3, Cepníková 3/1, Drozdová 3, Škopková, Kubišová 5, Krlišová, Vaňková , Sedláčková 2, Roubalová 3,

trenérka: Libuše Škvařilová

Rozhodčí: Brůna, Halada vyloučení: 1:3 7m hody: 2/2:2/1 diváci: 210

Ohlasy po utkání:

Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň: „Nám se bohužel nepodařilo navázat na nadšený a bojovný výkon z předchozího utkání před týdnem v Plzni. Opět jsme nemohly odejet k tak důležitému utkání v kompletní sestavě, což se projevilo zejména na defenzivě. Přestože nastoupily veselské panenky také v okleštěné sestavě, základ týmu – Olšovská, Vargová a Varjassiová prokázaly svoji zkušenost proti našemu mladému nezkušenému týmu. V utkání play-out jsme bohužel „narazily“ na tým, který v jarní části měl neskutečnou formu, kdy si mohl připsat skalp jak Zlína, Olomouce, Písku, Plzně, Prešova, ale i bod proti Porubě.

Podle papírových předpokladů se utkáme o záchranu ve WHIL s Pískem. První utkání se hraje u hůře postaveného týmu v tabulce, kterým je Písek a to v sobotu 14.5.2016 v 18,00 hodin v Písku. Další utkání se potom hraje v Plzni 21.5.2016 od 13,30 hodin a v případě rovnosti bodů z těchto dvou duelů také v neděli 22.5.2016 od 13,30 hodin. Zveme tímto všechny naše fanoušky, aby nás přišli podpořit v posledních utkáních WHIL v tomto roce.“