• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2024 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

V úvodním utkání play out, Písek – Plzeň, úspěšnější domácí házenkářky

Vzhledem k lepšímu postavení Plzně v závěrečné tabulce WHIL (venkovní utkání remízovaly a v domácím Plzeň zvítězila) nastoupily hráčky HC ke své závěrečné sérii play-out v Písku.
Písek s Plzní ukončily základní část se stejným počtem bodů a tak bylo jasné, že mezi tabulkovými sousedy půjde o vyrovnaný boj.
Hostující Plzni se bohužel vůbec nevydařil vstup do utkání a od samého začátku tahala za kratší kone...c a prohrávala během prvního poločasu až o 7 branek. Zlepšení v obranné hře sice přineslo částečně zkorigování průběžného výsledku, ale pouze na poločasových 14:11 pro domácí házenkářky.
Druhý poločas byl již velice vyrovnaný a plzeňským děvčatům se dokonce podařilo vyrovnat stav utkání na 18:18, ale časté vyloučení Plzeňaček umožnilo domácím opět odskočit a dotáhnout zápas do vítězného konce.

Sokol Písek – HC Plzeň 24:21 (14:11)

HC Plzeň: Dresslerová, Boháčková, Vidršperková – Pešičková 5, Šelaisová, Rumlová 3, Cepníková, Drozdová 3, Škopková, Václavíková 1/1, Kubišová 3, Ketnerová, Krlišová, Vaňková, Sedláčková 3, Roubalová 3
Sokol Písek: Boorová 6, Kozáková, Brožová, Preslová, Rusfelová, Líbalová 2, Svobodová 4, Kovářová 7, Bullová 2, Karetová, Benešová, Kalčíková Chalušová, Palasová 5/3, Dvořáková 1, Růžičková.

Rozhodčí: Brůna, Halada vyloučení: 2:8 7m hody: 4/3:2/1

Ohlasy po utkání:
Libuše Škvařilová, trenérka HC Plzeň:
„Do Písku jsme odcestovaly s velkým odhodláním zvítězit, ale bohužel jsme nezachytily počáteční nástup domácího družstva. Vážím si děvčat, že dokázala smazat manko sedmi gólů a dostat se dokonce ve druhém poločase na remízový stav, ale naše časté vyloučení v důležitých momentech utkání nám nakonec „zlomilo vaz“ a stálo hodně sil. Bohužel jsme první utkání v této letošní poslední sérii prohrály, ale další utkání se hraje v Plzni a tak se budeme snažit zvítězit a posunout se tak do třetího duelu. Obě závěrečná utkání této sezóny se hrají v Městské hale na Slovanech v sobotu 21.5.2016 od 13,30 hodin a doufáme, že dojde i na třetí utkání, které se bude hrát tamtéž 22.5.2016 od 13,30 hod. Zveme tímto všechny naše příznivce, aby svým povzbuzováním pomohli děvčatům v těchto důležitých bojích“.