• HC PLZEŇ

• HC PLZEŇ

Copyright 2024 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

V boji o 1. místo v tabulce zabodovaly Plzeňačky!

V pátém kole 1. ligy žen se utkaly domácí házenkářky v boji o první místo s Otrokovicemi. Hned od první minuty bylo jasné, že vítězství pro domácí hráčky nebude jednoduchou záležitostí. Celý první poločas byl velice vyrovnaný, ale většinou tahaly za kratší konec domácí hráčky. Poslední dvě branky prvního poločasu vstřelily domácí hráčky a tím vyrovnaly stav utkání na 15:15.

Úvod druhého poločasu patřil domácím děvčatům, která zlepšenou defenzívou a střelbou pomalu odskakovala svým soupeřkám. Ve 47.minutě utkání dokonce navýšily Plzeňačky stav utkání o 6 gólů a takovým rozdílem také skončilo celé utkání. Oba celky ještě do konce utkání přidaly na konto soupeřek nějaký gól, ale stav o 6 branek zůstal až do konce. Domácí hráčky nepředvedly bezchybný výkon, ale velkou bojovností a nasazením tak vedoucí celek nejen „obraly“ od dva body, ale „přebraly“ si opět vedení v tabulce!

Příští kolo zajíždí plzeňské HCéčko do Ivančic a v domácím prostředí bude hostit Vršovice 5.11.2017 od 11,30 hodin ve velké hale č.1 na Loko.

HC Plzeň – TJ Jiskra Otorkovice - 31:25 (pol. 15:15)

Sestavy a branky HC Plzeň: Brankařky Vidršperková, Dresslerová a Boháčková, Pešičková 2, Bubeníková 6 , Šelaisová 3, Rumlová , Vávrová, Drozdová 3, Kovářová 3, Pilátová, Krlišová 2,

Vaňková 7/2, Roubalová 5.

Rozhodčí: Mošna - Vaník vyloučení: 4/2 7m hody: 2/2, 1/1

K utkání řekl trenér Pavel Touš: „Celý první poločas byl velmi vyrovnaný, obě družstva se střídala ve vedení, ale nakonec nerozhodný výsledek po 1. poločase byl spravedlivý. Ve 2. poločasu jsme svoji trpělivou hrou a proměňováním šancí, soupeři odskočili na rozdíl 5ti branek a to se ukázalo vzhledem k dalšímu průběhu utkání jako rozhodující . Pochvalu zaslouží brankářka Kamila Boháčková, které se zápas povedl a v důležitých momentech nás podržela. Pochválit chci ale i celý tým za bojovné srdce , které nás dovedlo k vítězství . Jsem rád, že jsme před domácím publikem opět zvítězili a udělali radost našim příznivcům ziskem 2 bodů.“

2.liga mladších dorostenek:

HC Plzeň – HK Slavia Plzeň VŠ - 27:22 (pol.:15:6)

Další dva body si připsala děvčata z HC Plzeň na své konto v plzeňském derby proti HK Slavii VŠ Plzeň.

Vítězství si pojistila děvčata vysokým náskokem už v prvním poločasu, i když soupeřky bojovaly o lepší výsledek až do konce utkání.

K utkání řekl trenér Petr Klesa: „Z utkání jsem měl trochu obavy, derby jsou vždy nevyzpytatelné. Povedlo se nám hned v začátku utkání odskočit až na devět gólů a náskok jsme kontrolovali celý zápas. Druhá polovina utkání byla náročnější, Slavia na nás vysunula osobní obranu. Utkání jsme ale dovedli do vítězného konce a připsali si tak dva body do tabulky.“

Příští kolo mají dorostenky volno a 5.11.2017 v 9,30 hodin se utkají v domácím prostředí se Sokolem Bělá pod Bezdězem.