• Milan Škvařil, odchovanec HC Plzeň

  • HC PLZEŇ

  • HC PLZEŇ

  • HC PLZEŇ

Copyright 2024 - Tvorba webu: POČÍTAČOVÁ ŠKOLA - Mgr. Martin Groulík

Klub

Historie klubu HC Plzeň

Náš klub vznikl v roce 2002. U jeho zrodu stáli bývalí házenkářští reprezentanti Libuše a Milan Škvařilovi, kteří se věnují práci v klubu až do současnosti. Ostatní spoluzakladatelé postupně končili svoji činnost v HC Plzeň společně s ukončením působení jejich dětí v klubu. Práce v klubu HC Plzeň  se zaměřila  především na mládež a výchovu nových talentů. (Začínalo se s 15 dívkami a s 15 chlapci – dnešních aktivních členů je okolo 120!!!) . To se již v průběhu prvního desetiletí podařilo a do reprezentace bylo nominováno mnoho našich odchovanců jak v ženské složce, tak i v mužské.

Největší osobností našeho klubu je náš odchovanec  Milan Škvařil ml., který je reprezentantem ČR a v současné době oporou extraligového Talentu Plzeň.  Dále Michal Tonar, Karel Šmíd a další, kteří prošli naším klubem. Nejvýznamnějšího úspěchu našich odchovankyň dosáhla zatím Markéta Jeřábková, která je též reprezentantkou ČR  a oporou mistrovského DHK Baník Most. Dále Michaela Janoušková, v současnosti působící v nejvyšší  bundesligové soutěži v Leverkusenu. Z našich současných hráček klubu si prošla dorosteneckými i juniorskými reprezentacemi ČR Vendula Šelaisová, současnou dorosteneckou reprezentantkou ČR je Barbora Buchnerová.

I přes to, že jsme dosáhli úspěchů i ve výchově chlapců, rozhodlo se vedení klubu upřednostnit ženskou složku a v mužské složce se věnovat pouze do kategorie žactva nebo dorostu a předávat tak naše talenty do extraligového M.A.T. Plzeň.

Ve výchově dívek se začalo dařit a během krátké historie jsme dosáhli několika úspěchů. S děvčaty, která začínala v klubu od kategorie mini, se podařilo v roce 2008 na MČR mladších dorostenek vybojovat stříbrné medaile. O dva roky později získat s tímto týmem opět druhé místo v 1.lize starších dorostenek a postoupit do 1.ligy žen. V tomtéž roce získaly naše starší žákyně vedené trenérem Petrem Vlachem 3.místo na MČR.

U zrodu našeho klubu nebyla žádná soutěž – všechno si musel vybojovat zejména výše zmíněný tým děvčat vedený trenérkou Libuší Škvařilovou.

Od sezóny 2010/2011 celek žen účinkoval v 1.lize.

Vzhledem k tomu, že se v Plzni nehrála nejvyšší soutěž žen, náš cíl byl jasný – postup do WHIL- společné česko-slovenské interligy žen!

Na vrchol 1.ligy vystoupal tým žen v sezóně 2012/2013, kdy soutěž vyhrál, ale po baráži se Zlínem nakonec do WHIL nepostoupil. Další ročník byl ve znamení konsolidace týmu. V sezóně 2014/2015 tým opět vyhrál první ligu a měl nárok bez baráže na postup do WHIL. Po dlouhých jednáních s krajem, městem i sponzory se nakonec vedení klubu rozhodlo Interligu žen přihlásit a hrát.

Klub HC Plzeň se též rozhodl posílit řady členů od kategorie žákovské – mini a umožnit tak dětem smysluplné využití volného času.

 

Finanční zdroje, se kterými HC Plzeň pracuje jsou velmi omezené, a tak klub vděčí všem přátelům a sponzorům za jakoukoliv pomoc. 

f t g m